Loading…

Suksesi i Eliza Dushkut në një film dokumentar për Shqipërinë

  • 06/12/2016 | 23:04

Suksesi i Eliza Dushkut në një film dokumentar për Shqipërinë

Eliza Dushku së fundmi është vënë në rolin e producentes së një filmi dokumentar pë Shqipërinë bashkë me vëllanë e saj, Nate Dushku.


“Dear Albania”, mban emrin ky dokumentar i cili mori sukses, madje edhe përtej parashikimeve. Ai është bërë pjesë e platformës Netfix që është mjaft e njohur për transmetimin e filmave online.

Gjatë realizimi të këtij dokumentari, Eliza dhe vëllai i saj kanë udhëtuar në 15 qytete shqiptare, duke promovuar kështu kulturën dhe traditën.

Tashmë këtë film dokumentar, i cili mund të konsiderohet si suksesi i rradhës i Elizës, mund ta shihni online në Netfix./ gazetametro.net

mv5boduzzju3nwetyjzims00zdc3lwizntmtzjnmnjg0y2exzwe1xkeyxkfqcgdeqxvynjg3mtiwodi-_v1_ mv5bndm4yje2zdmtnwzizs00ytvilwi1ytetntrmy2fiyjmwztq5xkeyxkfqcgdeqxvymjiznte2mzq-_v1_sy1000_cr006751000_al_

Nate dhe Eliza Dushku

elizadushkunatedushkualiceoliviastaceyplcjxadbzfnl

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë