Loading…

Sulm me thikë e armë në Gjermani: Disa persona të lënduar, autorët ikin nga vendi i ngjarjes

  • 13/02/2020 | 19:32

Sulm me thikë e armë në Gjermani: Disa persona të lënduar, autorët ikin nga vendi i ngjarjes

Një përleshje e dhunshme në Gjermani ka lënë dy persona të plagosur rëndë, derisa autorët po kërkohen nga policia, transmeton Gazeta Metro.


Helikopterët e policisë dhe forcave speciale po qarkullojnë në zonën përreth një stacioni treni në Plochingen, i cili është 15 milje larg Stuttgart. Më parë ishte raportuar se pesë persona ishin plagosur nga FranceNews24, por më vonë policia regjistroi numrin si dy.

Është raportuar se tre nga të dyshuarit aktualisht janë të lirë. Njëri ishte kapur nga policia, por nuk dihet nëse ky ishte një nga të dyshuarit. Autoritetet gjermane kanë dalur në rrugë, dhe po u bëjnë thirrje njerëzve të qëndrojnë brenda.

”Sipas statusit aktual, dy persona thuhet se janë lënduar në një mosmarrëveshje në Esslinger Strasse.Nëse nuk keni nevojë të shkoni urgjent në qytet, është më mirë të qëndroni në shtëpi dhe të shmangni zonën “, thuhet në reagimin e policisë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë