Loading…

Sulm me thikë në një tren në Gjermani, plagosën të paktën tre persona

  • 06/11/2021 | 13:27

Sulm me thikë në një tren në Gjermani, plagosën të paktën tre persona

Të paktën tre persona u plagosën në një sulm me thikë në një tren që udhëtonte midis qyteteve gjermane të Regensburgut dhe Nurembergut.

Sulmi ndodhi në orën 8:30 të mëngjesit pranë Neurmarkt. Treni ndaloi në Zeuberdorf, në juglindje të Nurembergut.

Sipas informacioneve të para, sulmuesi është arrestuar, njoftoi policia gjermane.

Për momentin nuk dihen informacione më të detajuara për sulmuesin dhe as për ashpërsinë e lëndimeve që kanë marrë personat.

Ndryshe, policia gjermane ka nis hetimet rreth rastit, i cili nuk po llogaritet si sulm terrorist.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë