Loading…

Sulm terrorist në Bregun Perëndimor, vritet izraelitja 17 vjeçare me bombë

  • 23/08/2019 | 19:11

Sulm terrorist në Bregun Perëndimor, vritet izraelitja 17 vjeçare me bombë

Sot si gati çdo të premte në Gaza palestinezët e organizuar nga Hamas dalin për protesta dhe sulmojnë me bomba kokteje e gurë çka të kenë tek muri kufitar, derisa këta protestojnë sot ndodhi një sulm terrorist ndaj një familje izraelite ku mbeti e vrarë e bija dhe të plagosur babai dhe i biri, transmeton Gazeta Metro.


Sot tek një burim në vendbanimin Dolev në Bregun Perëndimor, një vajzë vdiq pas shpërthimit të pajisjes së improvizuar shpërthyese.

Eksplozivi ishte vendosur dikur sot dhe ishte detonuar me të parë familjen duke u afruar. I ati dhe i vëllai i saj janë gjendje të rëndë në spital.

Derisa sulmi ndodhi në Gaza po përgatiteshin për protesta tek muri kufitar si zakonisht. Ishini mbledhur afër 8 mijë Palestinezë për të protestuar. Protestuesit hodhën granata dhe koktej mollotovi dhe gurë dhe raportohet për të plagosur gjatë përleshjes me Forcat Mbrojtëse të Izraelit.

Deri tani është raportuar për 70 persona të lënduar gjatë protestës në Gaza./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 21/01/2020 | 08:42
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë