Loading…

Sulm terrorist në Kongo, vritet ambasadori italian

  • 22/02/2021 | 15:33

Sulm terrorist në Kongo, vritet ambasadori italian

Në sulm terrorist, në Kongo, humbi jetën ambasadori italian Luca Attanasio si dhe një karabinier që e shoqëronte atë


”Sulmi nisi ndaj një karvani të Programit Botëror të Ushqimit ”, deklaruan burime qeveritare.

Attanasio, një diplomat karriere u transportua në spitalin e qytetit të Goma. Motivi i këtij sulmi nuk është ende i qartë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë