Loading…

Sulmi i mbrëmshëm, pasdite në Deçan do të ndizen qirinj në nderim të viktimave

  • 27/11/2021 | 10:11

Sulmi i mbrëmshëm, pasdite në Deçan do të ndizen qirinj në nderim të viktimave

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka ftuar të gjithë qytetarët që të mblidhen në qendër të qytetit në ora 16:00 për të ndezur qirinj në nderim të tre personave që mbetën në vdekur në sulmin me armë që ndodhi mbrëmë.


Ramosaj tutje thotë se qirinjt do të ndezen edhe në shenjë proteste dhe solidarizimi me familjet që mbrëmë humbën tragjikisht më të dashurit e tyre, njofton Klankosova.tv.

“Të dashur qytetarë të komunës së Deçanit, ju ftoj që sot, në ora 16:00, të takohemi në qendër të qytetit, për të ndezur qirinjë në shenjë proteste dhe solidarizimi me familjet që mbrëm tragjikisht humbën më të dashurit e tyre!”, ka shkruar Ramosaj në rrjetin social Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë