Loading…

Sulmi ndaj djalit të Rashiqit: Policia jep detaje për të dyshuarit

  • 23/02/2021 | 09:07

Sulmi ndaj djalit të Rashiqit: Policia jep detaje për të dyshuarit

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me rrahjen e djalit të Nenad Rashiq, i cili pësoi lëndime të rënda dje, shkruan Gazeta Metro.


Sipas raportit policor 24 orësh rrahja ka ndodhur në oborrin e shkollës, ku viktima kishte marrë lëndime të rënda.

Viktima është dërguar për tretman në spitalin e Graqanicës, ndërsa janë arrestuar 7 persona dhe me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

“Raportohet se ka ndodhur një rrahje masive në oborrin e shkollës, ku janë të përfshirë nxënësit e shkollës dhe disa persona të tjerë. Si pasojë e rrahjes, viktima mashkull kosovar ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Graqanicës. Janë arrestuar shtatë të dyshuar meshkuj kosovarë dhe me vendim të prokurorit të njëjti janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë