Loading…

Sulmi në Kanada i dhimbshëm

  • 30/01/2017 | 14:09

Sulmi në Kanada i dhimbshëm

Kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës dhe i pari i PDK-së, Kadri Veseli ka reaguar lidhur me sulmin terrorist që ndodhi në qytetin Quebec të Kanadës, ku mbetën së paku 6 të vdekur.


Veseli u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave, duke shtuar se sheti ynë ndodhet afër Kanadës në këto çastë të vështira, transmeton gazetametro.net.

Lexoni të plotë publikimin që Veseli ka bërë në rrjetin social Facebook.

Sulmi në Quebec të Kanadës, aty ku toleranca dhe diversiteti janë vlera të respektuara në maksimum, është vërtetë i dhimbshëm. Ngushëllime për familjet e viktimave dhe shërim të shpejtë për të lënduarit. Kosova ndodhet përkrah Kanadës në këto momente të vështira. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë