Loading…

Sulmi në shtëpinë e zyrtares amerikane, Nancy Pelosi: Jeta e Paul ishte në rrezik, jemi të shkatërruar

  • 30/10/2022 | 08:39

Sulmi në shtëpinë e zyrtares amerikane, Nancy Pelosi: Jeta e Paul ishte në rrezik, jemi të shkatërruar

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Nancy Pelosi , tha se ishte e shkatërruar dhe e lënduar pasi burri i saj u sulmua brutalisht nga një hajdut që hyri në shtëpinë e tyre në Kaliforni të premten.


“Fëmijët tanë, nipërit tanë dhe unë jemi të shkatërruar dhe të lënduar nga sulmi që rrezikoi jetën e Paulit tonë”, tha Nancy Pelosi në një postim në rrjetet sociale.

“Jemi mirënjohës për reagimin e shpejtë të policisë, si dhe për kujdesin mjekësor që ai mori”, thekson Nancy Pelosi.

82-vjeçari Paul Pelosi ishte i vetëm në shtëpi ndërsa gruaja e tij ishte në Uashington.

“Gjendja e tij po përmirësohet,” tha Nancy Pelosi, duke falënderuar ata që po luten për shëndetin e burrit të saj.

“Nuk ishte një aksident, ishte i qëllimshëm”, thotë Nancy Pelosi. Sulmuesi “kërkoi të më shihte dhe sulmoi mizorisht burrin tim Paul”, tha ajo./abcnews.al

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë