Loading…

Sulmohet ambasada amerikane në Bagdad

  • 22/02/2021 | 18:40

Sulmohet ambasada amerikane në Bagdad

Tri raketa goditën Zonën e Gjelbër të Bagdadit, duke synuar Ambasadën e SHBA, sipas raporteve fillestare nga burimet lokale të sigurisë.


Sipas AFP, të njëjtat burime, të cilat nuk janë konfirmuar deklarojnë se nuk është raportuar asnjë viktimë.

Njëra prej raketave thuhet se ra në kufirin e zonës së sigurisë së lartë të zonës, ndërsa dy të tjerat ranë në lagjet e banuara ngjitur.

Ky është sulmi është i treti në një javë që shënjestron institucionet diplomatike, ushtarake ose tregtare perëndimore në Irak pas disa muajsh qetësi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë