Loading…

Sulmojnë policët, arrestohen dy persona

  • 16/07/2017 | 13:57

Sulmojnë policët, arrestohen dy persona

Policia ka arrestuar dy të dyshuar në Vushtrri pasi që kanë kanosur dhe ofenduar zyrtarët policorë në kryerje të detyrës.


Njëri nga të dyshuarit e ka sulmuar edhe fizikisht zyrtarin policor, duke i shkaktuar lëndim trupor.

Me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit është liruar, ndërsa tjetri  fillimisht është dërguar në mbajtje dhe pas kompletimit të lëndës është dërguar me procedurë të përshpejtuar në gjykatën kompetente dhe pastaj është dërguar në qendrën e paraburgimit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë