Loading…

Supë italiane me bukë dhe qumësht

  • 30/11/2022 | 09:07

Supë italiane me bukë dhe qumësht

Supë italiane me bukë dhe qumësht.


Përbërësit për 4 persona:

– 1 bukë,
– 2 l ujë,
– 1 lugë e madhe erëza,
– ½ gote qumësht,
– ½ gote ajkë për zierje,
– kripë dhe piper.

Përgatitja:

Bukën ndajeni në copëza dhe zhyteni në ujë. Lëreni të ziejnë në temperaturë mesatare 1 orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë