Loading…

Supë italiane me bukë dhe qumësht

  • 04/11/2022 | 08:20

Supë italiane me bukë dhe qumësht

Jemi të sigurt që këtë recetë shumica nesh ende nuk e ka provuar!


Përbërësit për 4 persona:

– 1 bukë,
– 2 l ujë,
– 1 lugë e madhe erëza,
– ½ gote qumësht,
– ½ gote ajkë për zierje,
– kripë dhe piper.

Përgatitja:

Bukën ndajeni në copëza dhe zhyteni në ujë. Lëreni të ziejnë në temperaturë mesatare 1 orë.

Herë pas here qitni ujë në mënyrë që gjithmonë të ketë sasi të njëjtë si në fillim të zierjes dhe 15 minuta para përfundimit të zierjes supës qitni erëza, shtoni qumështin dhe ajkën për zierje.

Kur të jetë e gatshme, hiqeni nga zjarri dhe me lugën për tundje ngadalë shtypni sa më imët copëzat e bukës së zier, mirëpo mund t’i lini edhe në copëza paksa më të mëdha, nëse ashtu i doni.

Ju bëftë mirë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë