Loading…

Supë minestrone: E pasur dhe e shijshme

  • 04/06/2020 | 08:12

Supë minestrone: E pasur dhe e shijshme

Kjo është supë tradicionale italiane, e cila ka prejardhjen që nga koha e vjetër romake.


Përbërësit:

– 2 kungullesha;
– selino;
– 1 spec;
– 1 karotë;
– 2 domate;
– 5 fletë borziloku;
– 20 g proshutë;
– 1 qepë;
– 1 thelb hudhre;
– 20 g gjalpë;
– 200 g makarona;
– parmezan.

Përgatitja:

▪ Në gjalpin e nxehur fërgoni proshutën dhe shtoni qepën dhe hudhrën e grirë.

▪ Kur qepa të fërgohet, shtoni karotën e grirë, specin dhe selinon dhe marinoni pak.

▪ Domaten hidheni në ujë të vluar, zieni pak minuta dhe nxirreni, qërojeni dhe grijeni dhe shtoni qepën dhe vazhdoni ta fërgoni edhe 15 minuta.

▪ Qitni ujë dhe mbylleni me kapak dhe fërgojeni derisa perimet të zbuten.

▪ Dhjetë minuta para përfundimit të zierjes qitni kungulleshat e grirë.

▪ Zieni makaronat dhe shtoni në supë.

▪ Qitni borzilok dhe parmezan.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë