Loading…

Super Vedat Muriqi, shënon gol dhe i dhuron fitoren Mallorcas kundër Celta Vigos

  • 16/09/2023 | 23:12

Super Vedat Muriqi, shënon gol dhe i dhuron fitoren Mallorcas kundër Celta Vigos

Vedat Muriqi ka shënuar gol në sfidën që ekipi i tij Mallorca e zhvilloi në udhëtim si mysafir i Celta Vigos.


Goli i Muriqit doli të jetë goli i fitores për ekipin e drejtuar nga Javier Aguirre, që arrijnë fitoren e parë në këtë edicion të garave pas dy humbjeve e dy barazimeve.

29-vjeçari shënoi në minutën e 85-të të takimit pas një asistimi nga Dani Rodriguez, duke qenë i saktë me një goditje nga afër.

Njëherësh, ky gol ishte i pari për Muriqin këtë edicion, teksa kujtojmë se sezonin që lamë pas ai kishte shënuar plotë 15 gola.

Me këtë fitore Mallorca renditet në pozitën e 13-të në tabelën e klasifikimit.

Xhiron e ardhshme Mallorca do të luajë si mysafir i Gironas, me Muriqin që synon të vazhdojë serinë e shënimit të golave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë