Loading…

Surfing me qenjë (Foto)

  • 08/11/2016 | 23:47

Surfing me qenjë (Foto)

Tashmë fillon vera në Australi, dhe surfingu është sport i preferuar atje. Një kampion surfingu nga australia, është poashtu edhe trajnerë i qenjëve. Ai quhet Kris De Aboitiz, i cili zgjodhi ‘Plazhin e Palmave’ në afërsi të Sydney, për të treguar se mund të surfohet me qenjë.

2

Kris përdor këtë disiplinë në surfing për ti mësuar pronarët e qenjëve të ndërtojnë jnë marrëdhënie të shëndetshme, me ‘mikun’ më besnik të njeriut, qenin. Tashmë ai edhe fiton edhe jeton nga këto trajnime në Australinë e largët. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë