Loading…

Suspendohet gjykatësja Safete Tolaj

  • 23/01/2017 | 20:40

Suspendohet gjykatësja Safete Tolaj

Safete Tolaj, e cila deri tash vonë ka punuar si gjykatëse në Gjykatën e Deçanit është suspenduar nga puna. Krejt kjo si pasojë e dyshimeve se djali i saj merrte mito për përshpejtimin e lëndëve.

Vendimi për suspendim i ka ardhë nga Këshilli Gjyqësor i Kosovës.

Suspendimi i saj ka ardhë pas bastisjes së shtëpisë së gjyqtares dhe më pas arrestimin e saj dhe djalit të saj Fisnikut një javë më parë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë