Loading…

Sveçla: Në burgun e Lipjanit vdes dëshmitari kryesor për Astrit Deharin

  • 03/04/2017 | 21:59

Sveçla: Në burgun e Lipjanit vdes dëshmitari kryesor për Astrit Deharin

Sot një person vdiq në QKMF të Lipjanit, e për të cilin, Xhelal Sveçla i VV’së thotë se ka qenë ish-cimer i Astrit Deharit, dhe i cili sipas tij, llogaritet si dëshmitar kryesor.


Drejtori i Inspektoratit në Komunën e Prishtinës, ka shkruar në Facebook për këtë, duke shtuar një habi të tij për rastin.

‘Në burgun e Lipjanit vdes dëshmitari kryesor, ish-cimeri i dhomës së Astrit Deharit. Çka po ndodhë…’, ka shkruar Sveçla.

17522420_10212539441425345_1753594962_o

Ndërkaq, Metro sot raportoi për vdekjen e N.M, i paraburgosur në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan, i cili ishtë nën dyshimin për veprën ‘vrasje e rëndë në ndihmë’./gazetametro.net

http://gazetametro.net/vdes-i-paraburgosuri-ne-lipjan/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë