Loading…

Sveçla nxjerr video: Momenti kur sulmohen dy shqiptarë në Mitrovicë të Veriut

  • 01/06/2023 | 17:20

Sveçla nxjerr video: Momenti kur sulmohen dy shqiptarë në Mitrovicë të Veriut

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka nxjerrë në publik një video, ku sipas tij janë sulmuar dy shqiptarë, nga “Milicia fashiste”, siç i cilëson ai, shkruan Gazeta Metro.


Sveçla tha se dy qytetarë shqiptarë janë sulmuar në sheshin e Mitrovicës së Veriut.

Ai tha se ky është një akt dhune dhe se duhet të dënohet, dhe përgjegjësit do të dalin para drejtësisë.

Postimi i plotë:

Milicia fashiste vazhdon të sulmojë qytetarët e pafajshëm në veri të vendit tonë.
Dy qytetarë shqiptarë janë sulmuar brutalisht në sheshin e Mitrovicës së Veriut nga milicia fashiste e orkestruar dhe dirigjuar nga Beogradi.
Ky akt dhune dhe huliganesk duhet të dënohet ashpërsisht. Përgjegjësit kriminelë shumë shpejt do të vihen para drejtësisë. Këta milicë nuk do të mund ta minojnë rendin juridik dhe kushtetues të Republikës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë