Loading…

Sveçla reagon pas sanksioneve të SHBA’ve ndaj kriminelëve të veriut

  • 08/12/2021 | 22:47

Sveçla reagon pas sanksioneve të SHBA’ve ndaj kriminelëve të veriut

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar pasi SHBA sanksinoi krerët dhe anëtarët e bandave kriminale të veriut.


Sveçla ka përmendur aksionin e fundit të Policisë në veri ku u lënduan disa policë.

Ai ka thënë se mirëpret vendimin e SHBA-ve dhe se Kosova sipas tij mbetet e pakompromis në luftimin e krimit, korrupsionit dhe kontrabandës.

Postimi i plotë i Sveçlës:

Nga aksioni i fundit i Policisë së Kosovës në 4 rajone të Kosovës me qëllim të goditjes së kontrabandës, në veri të Kosovës kishte rezistencë ndaj këtij aksioni me ç’rast mbetën të lënduar disa zyrtar policor e dëme të mëdha materiale.

Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale e krimit të organizuar, specifikisht në veri, ku struktura të caktuara kanë rezistuar saherë kanë qenë cak i shkatërrimit.

Mirëpres sanksionin e ShBA-ve ndaj grupit kriminal me fushëveprim në Serbi dhe në Kosovë dhe ritheksoj se mbesim të pakompromis në luftimin e krimit, kontrabandës e korrupsionit që cënojnë rendin dhe sigurinë kudo në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë