Loading…

Syla: “Gërrnaç” është personi që ka mbetur me mentalitetin e viteve 80-90’ta

  • 04/06/2021 | 23:12

Syla: “Gërrnaç” është personi që ka mbetur me mentalitetin e viteve 80-90’ta

Analisti Valon Syla jo shumë kohë më parë pati një sulm fizik nga një bashkatdhetar pasi publikisht një pjese të diasporës iu referua me termin ‘gërrnaça’.


Në emisionin “Dhoma e Rrëfimit”, Syla është pyetur nëse rrezikohet nga një sulm i dytë pasi gjatë muajve korrik dhe gusht ka një fluks më të madh mërgimtarësh.

Syla i cili asnjëherë nuk ka hequr dorë nga deklaratat e tij, ka treguar se cilën kategori të diasporës e quan ‘gërrnaça’.

“Gërrnaç është ai person i cili ka mbetur me mentalitetin e viteve ‘80-ta dhe 90-ta dhe vjen në Kosovë iu përzihet familjarëve të vet… gërrnaç është ai person i cili ulet në shilte këmbëkryq dhe e përzin çajin midis Mynihut e mendon se është patriot, por..”, ka deklaruar Syla.

Sipas tij, mërgimtarët frikën më të madhe e kanë kthimin e përhershëm në Kosovë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë