Loading…

Syla ironizon: Çfarë aftësi ka Albini, i mëson edhe çka me hëngër ata në dialog, se s’dinë

  • 29/04/2021 | 22:01

Syla ironizon: Çfarë aftësi ka Albini, i mëson edhe çka me hëngër ata në dialog, se s’dinë

Gazetari Valon Syla ka shkaktuar të qeshura në mes të penalistëve në studion e Pressing të T7.


Derisa po diskutohej mbi zhvillimet e fundit në Bruksel për dialogun Kosovë-Serbi, gazetari Buzhala tha se Kurti tregoi që fillimisht do të hanë një darkë me Borrellin, e pastaj dialogu do të fillojë në muajin tjetër.

Pas takimit me Borrellin, Kurti ka thënë se kemi me hëngër një darkë, e dialogu dikur në qershor fillon. Thua ti që qershori është në 2025, ndërkohë që viti qershori është në muajin tjetër”.

Ndërkohë që Syla ironizoi duke thënë se Kurti edhe do t’i mësojë s’i të hanë në darkë, sipas aftësive të tij.

“… Bile çfarë aftësi ka Albini, i mëson edhe çka me hëngër ata, se s’dinë. ‘Porosite këtë se ma e mirë se kjo’”, ka thënë Syla.

“A i ke pa do nëpër Kosovë që thonë ‘a e di qysh cika jem di me përdorë telefonin. Telefoni është i marun që me ditë secili me përdor. Edhet i po thua kështu, qysh din Albini me përdor dialogun… do të thotë e ka shpikë”, vazhdoi Syla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë