Loading…

Syla: Kurti i paska ftu militantat me i dhezë turbinat, por pushtetin ia jep Rozeta Hajdarit e Haki Abazit

  • 10/10/2021 | 19:48

Syla: Kurti i paska ftu militantat me i dhezë turbinat, por pushtetin ia jep Rozeta Hajdarit e Haki Abazit

Publicisti Valon Syla nëpërmjet një statusi në Facebookun e tij ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka ftuar militantët e Lëvizjes Vetëvendosje të aktivizohen, por se pasi i fitoi zgjedhjet i harroi të njëjtit, shkruan Gazeta Metro.


Syla ka thënë se në vend të militantëve të VV’së u punësuan familjarët e VV’së, e pushteti iu tha Rozeta Hajdarit e Haki Abazit.

Sipas Sylës, Kurti po kërkon përsëri “idealista”, ndërsa pushtetin po e ndanë me oportunista.

“Albin, tu ka lagë baruti. Jeni zhvesh keq, edhe jeni demasku krejt. Ta shohim”, ka shkruar Syla.

Ky është postimi i tij:

Albin Kurti i paska ftu militantat me i dhezë turbinat. Por, kur e fitoi pushtetin ja jepi Rozeta Hajdarit e Haki Abazit, e aktivistat mbeten pa punë. Poashtu, familjarët e afërm, motrat e axhallarët i punësuan në vend të tyre. Tash Albini luften pe lyp përsëri me ‘idealista’ e pushtetin pe ndanë me oportunista.
Albin, tu ka lagë baruti. Jeni zhvesh keq, edhe jeni demasku krejt. Ta shohim.
#albanologji #zgjedhjet2021 #vv #çfryma

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë