Loading…

Syla: Kurti kur qesh, i ka punët më së keqti

  • 18/03/2023 | 21:07

Syla: Kurti kur qesh, i ka punët më së keqti

Gazetari Valon Syla po zhvillojnë diskutime për takimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiq, me ndërmjetësit evropianë, Joseph Borrell dhe Miroslav Lajcak.


Syla në emisionin ‘Pressing; në T7 tha se anipse Kurti po duket i relaksuar, ai po pret që Vuçiqi të gabojë.

Ai kujtoi fjalët e liderit të PSD’së, Dardan Molliqaj, i cili thoshte: Kur Kurti qesh, i ka puënt më së keqti.

“Kurti po duket i relaksuar, por sic thoshte Dardan Molliqaj, kur Kurti qesh i ka punët më së keqti.

Kurti është duke pritur që Vuciqi të gabojë dhe nuk po e kupton që Kurit nuk po e përfaqëson VV por krejt Kosovën qa ka nënshkru në 12 vitet e fundit. Masi po ju doket bazë e mirë franko gjerman, nënkutpon edhe Asociacionin e vitit 2013-2015″.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë