Loading…

Syla: Nëse i thonë elektoratit të VV që bën koalicion me PDK, gjysma alivanosen

  • 24/01/2021 | 23:57

Syla: Nëse i thonë elektoratit të VV që bën koalicion me PDK, gjysma alivanosen

Gazetari Valon Syla ka komentuar rezultatin e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.


Syla ka thënë se nëse Vetëvendosja thotë se do ta bëj qeverinë me PDK-në, alivanosen gjysma e elektoratit.

“Arsyeja pse e thonë rezultatin mbi 51% është me e fshehë kë e ka partner në zgjedhje, votuesi i Vetëvendosjes mos me pyet Vetëvendosjen me kë ke me e bë qeverinë, se me iu thënë e bëjnë me PDK-në, alivanosen gjysma. Me iu thënë që Vjosa Osmanin nuk munden me e bë kurrë president, alivanosen gjysma tjetër”, ka thënë Syla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë