Loading…

Syla: Rugovistëve të vërtetë s’ja u qet dora me votu Vetëvendosjen kurrë

  • 14/01/2021 | 23:23

Syla: Rugovistëve të vërtetë s’ja u qet dora me votu Vetëvendosjen kurrë

Gazetari Valon Syla ka komentuar në lidhje me marrëveshjen që u nënshkrua sot nga Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, shkruan Gazeta Metro.


Syla përmes një postimi në Facebook, tha se ‘’rugovistët e vërtetë’’ nuk do pranojnë që të votojnë Vetëvendosjen.

Sipas tij ata zgjedhin LDK ose nuk marrin pjesë në zgjedhje.

“LDK shpëtoj. Rugovistave të vërtetë që thirret Vjosa Osmani se i përfaqëson, s’ja u qet dora me votu Vetëvendosjen, kurrë. Ata e votojnë veç LDK’në, ose sdalin hiq”, shkroi Syla.

Sot lideri i VV’së Albin Kurti dhe Vjosa Osmani vendosën që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojnë në një listë të përbashkët, bashkim ky që zgjoi reagime të ndryshme./gazetametro.net

LDK shpëtoj. Rugovistave të vërtetë që thirret Vjosa Osmani se i përfaqëson, s’ja u qet dora me votu Vetëvendosjen, kurrë. Ata e votojnë veç LDK’në, ose s’dalin hiq.

#albanologji #ldk #rugova

Posted by Valon A. Syla on Thursday, 14 January 2021

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë