Loading…

Syla: Sipas sondazheve të fundit, Vjosa Osmani nuk do ta kalojë pragun

  • 13/01/2021 | 21:20

Syla: Sipas sondazheve të fundit, Vjosa Osmani nuk do ta kalojë pragun

Analisti politik dhe gazetari Valon Syla, ka analizuar situatën aktuale politike ku ka thënë se Vjosa Osmani në bazë të sondazheve të fundit, nuk do ta kalojë pragun zgjedhor, shkruan Gazeta Metro.


Valon Syla ka thënë se u.d. e presidentit, Vjosa Osmani nuk do të garojë e vetme në zgjedhjet e radhës që do të mbahen më 14 shkurt.

Ai thotë se sipas sondazheve të fundit, Osmani nuk do ta kalojë pragun.

“Vjosa Osmani është 3.5% në sondazhin e fundit”, thotë ai.

Tutje ai shton se mundësia e gabimit në sondazhe mund të jetë deri 1% deri 2% dhe se sipas të gjitha gjasave ai nuk do ta kalojë pragun.

Kujtojmë që zgjedhjet parlamentare do të mbahen me 14 shkurt, datë kjo e caktuar nga vet U.D e Presidentes Vjosa Osmani, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese e cila e shpalli të pavlefshme votën e deputetit Etem Arifi. //gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë