Loading…

Syla tallet me shoqërinë civile: Ku jeni ju lobista të ‘green energy’, joystick’at a po ju punojnë

  • 15/08/2022 | 18:38

Syla tallet me shoqërinë civile: Ku jeni ju lobista të ‘green energy’, joystick’at a po ju punojnë

Dje Kosova u “trondit” nga njoftimi i KEDS se do të fillojë përsëri reduktimi i rrymës, nga dita e hënë. Shoqëria civile megjithatë heshti gjatë këtij 24-orëshi, duke shtyrë gazetarin Valon Syla të reagojë ndaj tyre, shkruan Gazeta Metro.


Syla u kap me lobistët e energjisë së gjelbër, të cilët kategorikisht janë kundër shfrytëzimit të thëngjillit në Kosovë, paçka se kjo e fundit është e pasur me të.

“Ku jeni ju lobistat e green energy. Green is cool. Keni met pa rrymë për Sonny Playstation a. Joystickat a po ju punojnë?”, shkroi Syla në Facebook.

Ai pastaj ua përmendi atyre edhe heshtjen e këtyre ditëve: “Çka jeni shukatë? Janë ndalë fondet a? Pa fonde sfolni ju.”/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë