Loading…

Syla: Vjosa Osmani ka aversion ndaj një strukture të UÇK’së

  • 05/04/2021 | 22:51

Syla: Vjosa Osmani ka aversion ndaj një strukture të UÇK’së

Gazetari Valon Syla thotë se presidentja Vjosa Osmani është treguar egoiste dhe për të arritur qëllimin e saj s’ka shikuar nëse dëmton dikë tjetër. Thotë se ajo ka treguar se ka aversion ndaj një strukture të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.


“Unë mendoj se Vjosa Osmani për Albin Kurti do të jetë e mirë, për këtë grupin e Lumir Abdixhikut brenda LDK’së do të ketë një konsideratë”, thotë Syla në Pressing.

Syla ka thënë se Osmani ka qëndrim rixhid ndaj ish-usgtarëve të UÇK’së.

“Mendoj se do të ketë qëndrim rixhid ndaj ish-ushtarëve të UÇK’së. Po flas në bazë të asaj si është sjellë”, thotë Syla.

“Vjosa Osmani ka aversion për një strukturë të UÇK’së. Ajo për herë të parë UÇK’në e ka përmend në fjalimin e mbrëmshëm. Ajo s’e ka përmend kurrë”, theksoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë