Loading…

Ta ndihmojmë Altinin në luftën kundër leukemisë

  • 12/07/2017 | 22:02

Ta ndihmojmë Altinin në luftën kundër leukemisë

Altin Stublla nga Ferizaj i diagnostifikuar me leukimi akture ka nevojë për ndihmë.


Në qershor të vitit 2017, Altin Stublla në moshën 9 vjeç mori një diagnozë që askush nuk priste, Faza 3 Leukimia akute.

Simptomat e tij kishin qenë vetëm disa javë siklet të lëkurës. Asgjë nuk na ka përgatitur për fjalët: “Ju keni një kancer shumë agresiv”.

Altini është i vendosur të luftojë! Pra, Altini duhej të dërgohej në një Spital Amerikan në Turqi, me ndihmën e Ministrise se Shendetesise për t’u trajtuar.

Shpenzimet për të trajtuar leukeminë janë jashtëzakonisht të larta dhe faturat mjekësore do të arrijnë deri në 500,000 euro ose më shumë.

Edhe nëse ata shesin gjithçka që kanë, ata nuk do të jenë në gjendje të arrijnë shumën që kanë nevojë për të paguar faturat mjekësore.

Altini filloi kimioterapinë, e cila do të zgjasë rreth 2 vjet, dhe trajtime të tjera mjekësore për një vit tjetër të paktën. Ata do të kenë nevojë për një fshat të miqve dhe familjes për mbështetjen monetare.

Ju lutemi të mbështetni Altinin dhe familjen e tij me një donacion. Asnjë sasi nuk është shumë e madhe – ose shumë e vogël. Ne do t’i mbajmë të gjithë të azhurnuar për progresin e Altinit, dhe ju lutemi e dini se Altini dhe zemrat e familjes së tij janë të mbushura me mirënjohje për mbështetjen tuaj.

Ja si ta ndihmoni Altin Stubllën:

Emri: Brikena
Mbiemri: Sadiku
Numri i llogaris bankare : 1504001005288867
Emri i Bankes: Raiffeisen Bank Kosovo (RBKO)
Swiftcode RBKOXKPR

Ose në numrat e telefonit të prindërve të Altinit

045 256 671, nëna e tij Brikena dhe në numrin tjetër +41762132486./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë