Loading…

Tabela e Superligës pas përfundimit të xhiros së gjashtë

  • 18/10/2020 | 17:29

Tabela e Superligës pas përfundimit të xhiros së gjashtë

Katërshja e edicionit të kaluar është formuar menjëherë në pozitat e para në tabelë pas vetëm gjashtë javësh kampionat.


Tashmë klasifikimi udhëhiqet nga Ballkani me 16 pikë, ndërkohë pasohet nga Drita që ka 10 dhe Gjilani që ka tubuar nëntë pikë.

Prishtina ndodhet në pozitën e katërt me tetë pikë, aq sa kanë edhe Arbëria dhe Drenica në mesin e tabelës.

Befasia e këtij edicioni është skuadra e Llapit, pasi që me një pikë pozicionohet në fundin e klasifikimit dhe ende nuk ka arritur fitoren e parë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë