Loading…

Tahiri: Kosova e Serbia kanë lehtësuar qarkullimin nëpër kufi

  • 16/02/2017 | 11:45

Tahiri: Kosova e Serbia kanë lehtësuar qarkullimin nëpër kufi

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, gjatë fjalimit që mbajti me rastin e vënies së gurthemelit të pikëkalimit kufitar mes Kosovës dhe Serbisë në Merdare, tha se ky është një prej rezultateve të arritura në dialogun mes dy palëve që po mbahet në Bruksel me ndërmjetësimin e BE’së.


“Ky ëstë një gur më shumë në sovranitetin e Kosovës, ky është rezultat i dialogut per fqinjësi të mirë që po e zhvillojmë në Bruksel dhe rezultat i marrëveshjes së IBM”, tha Tahiri.

Ajo shtoi se autoritetet e të dyja vendeve, Kosovës e Serbisë, kanë kontribuar në lehtësimin e qarkullimit të njerëzve dhe mallrave përmes pikëkalimeve kufitare. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë