Loading…

Tahiri: Kosova nuk po pyetet për Veri, këtë situatë na e solli kjo qeveri

  • 05/06/2023 | 12:53

Tahiri: Kosova nuk po pyetet për Veri, këtë situatë na e solli kjo qeveri

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, me një postim në rrjetin social Facbook ka thënë se vendi jonë në veri nuk po pyetet, dhe rrjedhimisht edhe sovraniteti po zbehët, shkruan Gazeta Metro.


Ajo tha see misioni paqeruajtës ndërkombëtar në Kosovë, KFOR, çdo ditë e më shumë po konsilidon radhët e saja në veri, ndërsa po zbehët autoriteti i Prishtinës atje.

Tahri tha se në krejt këtë situatë, na ka sjellë qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti.

Postimi i plotë:

”KFOR-i po perforcohet ne veri, sovraniteti po dobesohet! Madje Kosova nuk po pyetet; ne kete gjendje e ka sjelle kjo qeveri!”, shkroi Tahiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë