Loading…

Tahiri: Marrëveshja u arritë, por nuk e dimë se çfarë kompromisë të tjera ka bërë Kurti

  • 24/11/2022 | 10:15

Tahiri: Marrëveshja u arritë, por nuk e dimë se çfarë kompromisë të tjera ka bërë Kurti

Ish-kryenegociatorja Edita Tahiri ka dhënë një koment për arritjen e marrëveshjes për targat mes Kosovës dhe Serbisë, mbrëmë në Bruksel.


Ajo ka thënë se sikur të dëgjohej Amerika, afati do të ishte për 10 muaj, por meqenëse marrëveshja nuk është bërë publike ajo thotë se “nuk dihen se çfarë kompromisë të tjera ka bërë Kurti”.

Reagimi i saj i plotë, pa ndërhyrje:

Marreveshja per targa u arrite, Kurti leshoi pe, tash nuk dihet edhe sa kohe do te qarkullojne targat ilegale ne veri te vendit, meqe nuk ka afat marreveshja. Sikur te degjoheshin amerikanet afati do te ishte 10 muaj. Prap nuk u be publike marreveshja, nuk i dijme edhe cfare kompromise tjera ka bere Kurti si ne te kaluaren. Por nje gje e dijme, Kurti as Qeveria e tij nuk guxon te beje marreveshje pa njohje reciproke me Serbine. Nese leshon pe perballe do ta gjej popullin e Kosoves, te cilin e njoh mire sepse eshte popull shembullor qe dine te mbroj interesat kombetare!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë