Loading…

Takim NATO-Rusi për të parandaluar konfliktin e hapur rreth Ukrainës

  • 04/01/2022 | 16:14

Takim NATO-Rusi për të parandaluar konfliktin e hapur rreth Ukrainës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka lënë një takim special me ambasadorët e vendeve aleate dhe zyrtarëve të lartë rusë për javën e ardhshme.

Palët sipas një zyrtari të NATO-së do të kërkojnë dialog për të parandaluar një konflikt të hapur rreth Ukrainës, raporton Reutres.

Të brengosur me vendosjen e trupave përgjatë kufirit me Ukrainën, aleanca ushtarake perëndimore ka kërkuar mbajtjen e takimit NATO-Rusi për disa muaj por që forumi duket se u rrezikua pas mospajtimeve për spiunazh gjatë tetorit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë