Loading…

Takim tre orësh mes LDK’së e VV’së: Konjufca tregon çka u diskutua

  • 28/10/2019 | 18:38

Takim tre orësh mes LDK’së e VV’së: Konjufca tregon çka u diskutua

Ka përfunduar pas tre orëve takimi ndërmjet grupeve punuese të LDK’së dhe VV’së, ndërsa Glauk Konjufca bën të ditur se ky takim kishte fokur temën për zhvillimin ekonomik, transmeton Gazeta Metro.


Glauk Konujfca nga VV tha se takime të tilla do të mbahen edhe në të ardhmen, derisa të koordinohen 100 për qind për bashkëqeverisje,

Ai tha se diskutuan për reformat në ekonomi.

“Në qeverinë e ardhshme duam që të gjitha të jenë të sqaruara. Nuk kemi folur për emra vetëm për ekonominë çfarë reforma, ka qenë përballje e programit të vetëm të nivelit ekonomik, të LDK dhe VV. Këto kanë qenë programe të detajizuara, e keni parë edhe në fushatë që 2 partitë kanë qenë edhe pjesë e fushatës. Prej këtyre dy programeve dhe premtimeve gjatë fushatës  Diskutimet do të vazhdojnë, zhvillimin ekonomik vetëm do ta përmbyllim dhe për shëndetësi dhe të tjera, Nëse na duhet do të takohemi edhe më shumë se 4 herë, por me 4 takime do ta përmbyllim”, tha Konjufca./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë