Loading…

Takimi i radhës në Bruksel, pa Thaçin e Nikolic’in

  • 29/01/2017 | 20:52

Takimi i radhës në Bruksel, pa Thaçin e Nikolic’in

Kryeministri Isa Mustafa të mërkurën nuk do ta ketë pranë presidentin, Hashim Thaçi.


Edhe kolegu i tij serb, Aleksandar Vucic do të jetë pa shefin e shtetit Tomislav Nikolic.

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme Federica Mogherini ka ftuar me 1 shkurt në Bruksel vetëm dy shefat e qeverive për të vazhduar dialogun Prishtinë-Beograd, raporton KlanKosova.

Sipas ministres për dialog Edita Tahiri, pos temave siç është Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe, këtë herë do të diskutohet thellësisht edhe për përmbylljen e dialogut që synim ka njohjen e republikës së Kosovës nga ana e Serbisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë