Loading…

Takimi me Haradinaj: Zyra e Kryeministrit i konsideron ‘sprova e testime’ propozimet për marrëveshje nga Gjermania e Franca

  • 21/10/2022 | 14:31

Takimi me Haradinaj: Zyra e Kryeministrit i konsideron ‘sprova e testime’ propozimet për marrëveshje nga Gjermania e Franca

Zyra e Kryeministrit ka dhënë detaje lidhur me takimin e Kryeministrit Albin Kurti me Kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, që u mbajt sot.


Në njoftimin e ZKM’së të publikuar në faqen zyrtare, thuhet se Kurti e Haradinaj kanë folur për procesin e dialogut, idetë, modelet dhe opsionet për elementet kryesore të marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Propozimet që po vijnë nga Gjermania e Franca për këtë marrëveshje, ZKM’ja i ka quajtur “sprova e testime”.

“Në këtë takim përmbajtësor në të cilin Kryeministri Kurti ishte i shoqëruar nga zëvendës-kryeministri i parë, Besnik Bislimi, u diskutua për procesin e dialogut, idetë, modelet dhe opsionet për elementet kryesore të marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të cilat po qarkullojnë nga e nëpër kancelaritë perëndimore e demokratike, e që në këtë periudhë funksionojnë si sprova dhe testime”, thuhet në njoftimin e ZKM’së.

Në fund thuhet se Kurti e ka falenderuar Haradinajn për interesimin e vazhdueshëm dhe të qenurit aktiv për këtë çështje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë