Loading…

Takimi Stoltenberg-Lajçak pas marrëveshjes për targat: Zgjidhja politike afatgjatë, interes i përbashkët

  • 01/10/2021 | 15:50

Takimi Stoltenberg-Lajçak pas marrëveshjes për targat: Zgjidhja politike afatgjatë, interes i përbashkët

Sekretari i Përgjithshëm i NATO’s, Jens Stoltenberg ka takuar këtë të premte të dërguarin e posaçëm të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, shkruan Gazeta Metro.

Stoltenberg është shprehur se me Lajcak kanë diskutuar për shtensionimin e situatës në veri të Kosovës.

“Diskutuam me Lajcak, për marrëveshjen për de-eskalim të situatës në veri të Kosovës. NATO vazhdon të ofrojë ambient të sigurt dhe lirinë e lëvizjes”, ka thënë Stoltenberg.

Në postimin e tij në Twitter Stoltenberg ka thënë NATO dhe BE kanë interes të përbashkët në zgjidhje afatgjate politike në rajon.

“NATO dhe BE kanë interes të përbashkët në zgjidhje politike afatgjatë për rajonin”, ka shtuar tutje Stoltenberg.

Më poshtë keni postimin e tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë