Loading…

Takohen urgjentisht Vucic e Mogherini

  • 18/01/2017 | 14:49

Takohen urgjentisht Vucic e Mogherini
Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të mbajë takim urgjent në Davos me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini.


Takimi ka filluar në orën 14 e 30, kurse temë kryesore pritet të jetë situata e fundit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, incidenti me trenin serb.

Vuçiq po merr pjesë në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror në Davos.

Të kujtojmë se Mogherini ka biseduar në telefon edhe me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë