Loading…

Talenti shqiptar nënshkruan kontratë tre vjeçare në Angli

  • 30/11/2021 | 20:56

Talenti shqiptar nënshkruan kontratë tre vjeçare në Angli

Lojtarët shqiptarë që po arrijnë të bëjnë mirë në kampionatet angleze janë të shumtë.


I fundit që i është shtuar listë së tyre është Anis Mehmeti, lojtari i Shpresave të Shqipërisë i cili ka arritur të bëjë për vete drejtuesit e skuadrës së Wycombe Wanderers, të cilët kanë rënë dakort dhe kanë firmosur një kontratë 3-vjeçare.

Skuadra ku aktivizohet Mehmeti aktualisht ndodhet në ligën e tretë angleze dhe qëllimi kryesor i tyre këtë sezon është ngjitja në kategorinë e dytë angleze, dhe për këtë projekt shqiptari është parë shumë i rëndësishëm.

Mesfushori i përfaqësueses Shpresa, sot ka nënshkruar një marrëveshje që e lidh deri në vitin 2024 me klubin në fjalë.

“Jam i lumturuar që hodhëm këtë firmë pasi ishte një rrugëtim i gjatë. Jam këtu që të qëndroj dhe dua të kthehemi përsëri në Championship ”, ishin fjalët e Mehmetit pas firmës në intervistën që dha për faqen e klubit pas firmës së kontratës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë