Loading…

Talljet e klubit ndaj tij në TikTok, Osimhen thyen më në fund heshtjen

  • 01/10/2023 | 22:01

Talljet e klubit ndaj tij në TikTok, Osimhen thyen më në fund heshtjen

Victor Osimhen ka thyer heshtjen e tij për polemikën e videos TikTok në Napoli duke deklaruar angazhimin e tij të vazhdueshëm ndaj kampionëve të Serie A.


Sulmuesi ndërkombëtar i Nigerisë, i cili ndihmoi në arritjen e një suksesi historik të Scudettos në Napoli sezonin e kaluar, është spekuluar për një largim nga Napoli, pasi u shfaq i ngacmuar në kanalet zyrtare të mediave sociale të klubit që ai përfaqëson.

Napoli postoi një video të TikTok ku Osimhen humbi një goditje nga penalltia me një zë të lartë të luajtur mbi krye duke thënë: “Të lutem, jep penallti”. Veprimet ligjore u kërcënuan në atë fazë nga agjenti i nigerianit, ndërsa ai fshiu të gjitha fotot dhe videot që kishin të bëjnë me klubin italian nga llogaria e tij në Instagram.

Osimhen tani ka dhënë një deklaratë të tijën, duke thënë në Instagram: “Ardhja në qytetin e Napolit në vitin 2020 ishte një vendim i mrekullueshëm për mua. Njerëzit e Napolit më kanë treguar kaq shumë dashuri dhe mirësi dhe nuk do të lejoj askënd të hyjë mes nesh. Pasioni i Popullit të Napolit më ndez zjarrin për të luajtur gjithmonë me zemrën dhe shpirtin tim dhe dashuria për distinktivin është e palëkundur ndërsa e mbaj me krenari. Akuzat kundër Popullit të Napolit janë të pavërteta. Unë kam shumë miq që janë napolitanë dhe janë bërë pjesë e familjes dhe përditshmërisë sime. Unë i vlerësoj nigerianët dhe të gjithë për udhëheqjen e zërave të tyre për të mbështetur dhe arritur tek unë. Unë jam përgjithmonë mirënjohës. Le të mbështesim unitetin, respektin dhe mirëkuptimin. FORZA NAPOLI SEMPRE.”

Osimhen ka luajtur për Napolin që kur filloi saga e postimeve në mediat sociale, me 24-vjeçarin që gjeti rrjetën në ndeshjet e njëpasnjëshme kundër Udineses dhe Lecce-s.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë