Loading…

Tanku rus bie në një minë ukrainase, pamjet tregojnë momentin kur bëhet ‘zjarr e pluhur’

  • 28/01/2023 | 15:15

Tanku rus bie në një minë ukrainase, pamjet tregojnë momentin kur bëhet ‘zjarr e pluhur’

Disa pamje të publikuara në internet thuhet se tregojnë momentin kur një tank rus futet drejt e në një fushë të minuar në Ukrainë.


Automjeti shihet duke lëvizur në një rrugë të zbrazët, që mendohet se është jashtë Donetsk, e cila është e rrethuar nga qindra kratere nga granatimet, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Pamjet tregojnë një predhë artilerie që shpërthen rreth 20 metra përpara tankut ndërsa ai vazhdon përpara.

Por më pas tanku “zhduket pas resë së tymit” përpara se të kalojë mbi një minë dhe të fillojë një shpërthim tjetër.

Vetëm një sekondë më vonë ndodh një tjetër shpërthim dhe “një top zjarri shpërthen nga tanku”, duke i detyruar ushtarët brenda të ikin.

Pamjet e dronit përfundojnë duke treguar katër ushtarë duke ikur nga rrënojat në fushat me kratere anash.

Pamjet vijnë ndërsa trupat ukrainase u bllokuan në një konfrontim ‘të ashpër’ me luftëtarët rusë të premten për kontrollin e qytetit Vugledar në jugperëndim të Donetsk, ndërsa të dy palët luftojnë përgjatë frontit jugor.

Të dyja palët pretenduan sukses në qendrën e vogël administrative të blloqeve të apartamenteve të rrethuara nga fusha të sheshta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë