Loading…

Tarantino tregon se kur do të penzionohet

  • 04/11/2016 | 15:46

Tarantino tregon se kur do të penzionohet

Regjisori Quentin Tarantino, ka treguar se pas xhirimit të dy filmave të tij të fundit, ai do të ndalojë së bëri filma!

Fituesi i çmimit Oscar, ka thënë “Me shpresë se do të njihem jo vetëm si një regjisorë i mire, por edhe si një artist i mirë, ai do të ishte suksesi më i madh në jetën time”.

Tarantino njihet për filmat e tij më të famshëm siç janë:  Reservoir Dogs, Pulp Fiction, Jackie Brown, Kill Bill: Vols 1 Vols 2, Django Unchained, My best friend’s birthday, Inglorious basterds.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë