Loading…

2.5 deri në 23 euro për të shfrytëzuar Rrugën e Kombit

  • 28/12/2016 | 08:29

2.5 deri në 23 euro për të shfrytëzuar Rrugën e Kombit

Tarifat për të qarkulluar në Rrugën e Kombit do të fillojnë nga 2.5 euro për motoçikletat deri në 23 euro për kamionët e rëndë.


Ndërkohë që taksa bazë do të jetë 5 euro. Pas miratimit të kontratës koncensionare nga Qeveria e Shqipërisë në mesin e muajit dhjetor, i hapet rruga vendosjes së pagesës për drejtuesit e automjeteve që do të qarkullojnë në rrugën Milot-Morin , 6-7 muaj pas miratimit.

Kështu në korrik të vitit të ardhshëm, sipas vendimit për koncesionin e Rrugës së Kombit, taksa bazë për të kaluar në të do të jetë 4.17 euro pa TVSH.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë