Loading…

“Tarzan english” i deputetes serbe, hit në rrjetet shoqërore

  • 25/01/2019 | 08:57

“Tarzan english” i deputetes serbe, hit në rrjetet shoqërore

Anëtarja e Delegacionit të përhershëm të Kuvendit të Serbisë në Kuvendin Parlamentar të Këshillit të Evropës Dubravka Filipovski ka marrë pjesë në Strasburg në debatin mbi lirinë e medieve, ndërsa fjalimi i saj po i argëton përdoruesit e rrjeteve shoqërore, transmeton Gazeta Metro.

Fjalimi i saj, i cili në tërësi është mbajtur duke e lexuar, në një anglishte të keqe, ka shkaktuar vëmendje të madhe në rrjetet shoqërore, të cilat janë vërshuar nga komentet. Disa shqiptimin e saj e kanë cilësuar si “Tarzan english”, të tjerët “anglisht sipas Vukut” (linguistit serb). Një kometues. ndërkaq, ka shkruar: Sensacionale, Britania e Madhe padit dubravka Filipovskën për përqeshje të gjuhës angleze./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë