Loading…

Taunita Hoxha niset për mjekim në Turqi, nën organizimin e BIK

  • 12/02/2019 | 16:47

Taunita Hoxha niset për mjekim në Turqi, nën organizimin e BIK

Taunita Hoxha, e aksidentuar ditë më parë në Prishtinë, është nisur sot për mjekim në Stamboll nën organizimin e Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, transmeton Gazeta Metro.


Dërgimi i saj u bë me avion të veçantë dhe do të trajtohet në Spitalin Universitar “Bezmi Alem”.

Kjo është arritur si rezultat i marrëveshjes së bashkëpunimit që ka nënshkruar Kryesia e BIRK-ut me Drejtorinë e Vakëfeve të Republikës së Turqisë.

Kujtojmë se nga aksidenti, Taunita humbi foshnjën disa muajshe të saj./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë