Loading…

Të arratisesh brenda dimrit

  • 19/12/2016 | 23:40

Të arratisesh brenda dimrit

Ndonjëherë ne lodhemi nga rutina plot angazhime, stresi e ngjarjet profesionale që ngarkojnë ditët tona, dhe një udhëtim jashtë kësaj kohe të mbajtur peng nga angazhimet, do t’i bënte shumë mirë shëndetit tonë.


Gazetametro.net ka bërë përzgjedhjen e disa fotografive shumë të bukura në stinën e dimrit, në të cilat përveç bukurisë që ka kapur syri i fotograftit ngërthejnë në vete edhe qetësinë e butësinë, që mund ta përjetosh brenda shtëpive e villave fantastike, transmeton gazetametro.net.

784955-1000-1455545132-cwxkgtjwuaio5xc

Koha që jetojmë sot është e varur totalisht nga  rrjedhja e informacionit të ri, marrëdhënieve të ndërlikuara, qyteteve të mëdha e të zhurmshme, dhe gara pafund për sukses.
snow-house-winter

Bukuritë e vërteta fshehin gjëra të zakonshme brenda, veçse në një mënyrë më të butë e të ndryshme, duke i prirur heshtjes dhe duke menduar qetë e pa presion.
784755-1000-1455545132-41341

Në këto momente, e vetmja gjë që duhet bërë është diçka e lehtë dhe shumë më e mirë, është ikja nga përditshmëria, në një ambient të qetë e larg teknologjisë.

785255-1000-1455545132-maxresdefault

Ajo që duhet të bëni ju brenda tyre është të rrini duarkryq, të pushoni dhe t’i lëreni mendimet tuaja të fluturojnë larg në këto vende harmonike.

201512148561

Edhe pushimi funksionon në marrjen e vendimeve, në një mënyrë më të logjikshme dhe më dobiprurëse, larg presionit të kohës dhe gjykimeve të të tjerëve.

 

699187

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë