Loading…
Të blinduara deri tek gomat, këto janë “bishat” e reja të policisë italiane
  • 05/11/2018 | 08:48

Të blinduara deri tek gomat, këto janë “bishat” e reja të policisë italiane

Policia italiane ka prezantuar makinat e reja që do të shërbejnë për patrullimin e forcave të policisë.


Ndryshe nga ato të shkuarat të markës kryesisht Alfa Romeo, këtë herë makinat standard për policinë do të jenë të markës Jeep.

Kjo makinë do të jetë e blinduar, duke filluar nga dritaret, gomat apo edhe panelet e trupit. Ajo do të mund të përballojë të gjitha sulmet, me një siguri të lartë.

Nga ushtarakët tek policet femra, kjo makinë do të ofrojë një besueshmëri të jashtëzonkshme, ndërsa pritet të jetë më efektive në çdo mision.

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë