Loading…

Të gjithë e njohën si Leze: Ky ishte emri i vërtetë i aktores

  • 26/03/2020 | 16:36

Të gjithë e njohën si Leze: Ky ishte emri i vërtetë i aktores

Mëngejsin e ditës së djeshme vdiq aktrorja shumë e dashur për publikun, Leze Qena, tranmseotn Gazeta Metro.


Ajo prapa vetës la një numër të madh shfaqjes dhe paraqitjeve televizive dhe për të gjithë u bë e njohur me emrin Leze. Mirëpo në fakt emri i saj i vërtetë nuk ka qenë kështu.

Ajo u lind me 1 mars të vitit 1935 me emrin Elizabera Spaqi.

Aktorja ka qenë e martuar me aktorin Xhevat Qena./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë